Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Město Frenštát pod Radhoštěm opravuje chodníky

Město Frenštát pod Radhoštěm opravuje chodníky

Ve čtvrtek 15. září 2022 byly zahájeny stavební práce na opravě chodníku na ulici Záhuní před bytovými domy č.p. 301–304 a 307–309.

Ulice Záhuní, oprava chodníku, 9-11/2022
23. září 2022 - 12:00

Dle harmonogramu by oprava chodníku měla trvat do konce listopadu letošního roku. Předpokládané celkové náklady dosáhnou výše necelých 4,7 milionu korun. Oprava chodníku s sebou přinese i omezení týkající se pohybu chodců.  

Jedná se o opravu chodníkového tělesa v celkové délce zhruba 260 metrů. Současně opravujeme i přístupové chodníky k jednotlivým bytovým domům, k parkovacím místům podélného stání před domy a také vjezdy ke garážím u bytového domu č.p. 301–304,“ uvedla Vladimíra Martiníková, referentka odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Část chodníku před bytovým domem č. p. 306 se nebude opravovat. „Chodník před tímto bytovým domem se nachází na pozemku, který není ve vlastnictví města, a bohužel se nepodařilo zajistit souhlas vlastníků pozemku,“ vysvětlila referentka.

Oprava chodníku bude zahrnovat odstranění stávajícího asfaltového povrchu, a to včetně podkladních vrstev a obrubníků, který nahradí zámková dlažba. „Z důvodu stavebních prací souvisejících s opravou chodníku bude omezen pohyb chodců. Upozornili jsme obyvatele dotčených bytových domů. Částečné omezení se dotýká také některých žáků a rodičů dětí, které navštěvují Základní školu Záhuní a dalších obyvatel, kteří využívali přechodu pro chodce před domem č.p. 309. Ten je nyní po dobu opravy chodníku zrušen a osazen dopravní značkou zákaz vstupu. Ve spolupráci s Městskou policií jsme proto informovali o omezeních obyvatele města prostřednictvím webu, sociálních sítí a Mobilního rozhlasu,“ doplnila referentka.   Zhotovitelem stavby nového chodníkového tělesa je společnost INGDOP s.r.o. z Valašského Meziříčí, která byla vybrána v rámci výběrového řízení. Předpokládané náklady na dílo jsou rozpočtovány výši 4 690 tisíc korun včetně DPH.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:MěÚ Frenštát p. R)


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%