Svátek má: Richard

Regiony

Velikost textu:

Město Frenštát pod Radhoštěm podalo zatím sedm žádostí o dotace

Město Frenštát pod Radhoštěm podalo zatím sedm žádostí o dotace

Město Frenštát pod Radhoštěm podalo v období začátku letošního roku sedm žádostí o dotace.

Ilustrační foto
26. února 2020 - 12:00

Patří mezi ně například žádosti o dotaci na projekt prodloužení vodovodního řadu Střelniční za více jak 12,2 milionů korun milionu korun a na vybudování přírodní zahrady v základní škole Tyršova 913.

„Proces přípravy a samotného podávání žádostí o dotace je čím dál tím administrativně a časově náročnější. A to přesto, že se většina žádostí dnes podává elektronicky. Tak se nám díky zahlcení systému a technickým potížím vyhlašovatele dotačního programu nepodařilo podat žádosti o dotaci na vybudování zahrad v mateřské škole Dolní a základní škole Záhuní,“ uvedl Jiří Unruh, místostarosta města.  

Město dále žádalo u Moravskoslezského kraje o dotaci na vybudování cyklostezky Lubina – Lomná. Zároveň byly podány žádosti o dotace na vybudování přechodu na ulici Nádražní a ul. Podkopčí, dotaci na rozšíření infastruktury Autokempu a na rozšíření a zkvalitnění služeb turistického informačního centra.


Informace k jednotlivým dotačním projektům získáte na stránkách MěÚ, nebo na odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Informovala Ing. Iva Vašendová tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)