Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Město Frýdek-Místek nechává malovat na chodník hry pro děti

Město Frýdek-Místek nechává malovat na chodník hry pro děti

Statutární město Frýdek-Místek nechává v parcích malovat na chodníky hry pro děti. Nabízí jim tak další možnosti, jak aktivně trávit volný čas pod širým nebem. 

Jeden z namalovaných chodníků
12.červen 2017 - 12:00

V současné době se jedná o novodobý trend. Autoři projektu s ním vyhráli regionální prestižní soutěž pro začínající podnikatele.

„Hry na chodníku by měly děti lákat k pohybu a ke hře, která u nich pomáhá rozvíjet jejich dosud získané schopnosti, ale také myšlení. Při hře se dítě dostává do kolektivu jiných dětí, učí se s nimi komunikovat, spolupracovat i řešit problémy, což je pro jejich další život ve společnosti velice důležité,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala.


Ve městě byly prozatím vytipovány čtyři lokality pro malované hry na chodnících. Skákací panák, opičí dráha, zrcadlo, nebo skok do dálky už zdobí chodníky u dětského hřiště v sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice a také v Janáčkově parku na sídlišti Riviera. Namalovány budou také v sadech Svobody na sídlišti Slezská a v okolí altánu ve Smetanových sadech. V případě pozitivního ohlasu budou i na dalších místech ve městě.

„Při malování her na chodník využíváme barvy určené na asfaltové povrchy se speciální příměsí pigmentu tak, aby hry zářily barvami a lákaly k vyzkoušení. Jedná se o barvy ekologické, neobsahující chlorová ředidla, toluen ani olovo, takže jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ uvádí autoři projektu na svých webových stránkách.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí statutárního města Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:mmfm)