Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Město hodlá vydražit poslední část komerčního centra

Město hodlá vydražit poslední část komerčního centra

Zastupitelstvo města Frýdek-Místek schválilo prodej poslední části bývalého komerčního centra na ulici 8. pěšího pluku, a to transparentní formou veřejné dražby.

Bývalé komerční centrum
11. října 2020 - 12:03

Uskuteční se 12. listopadu v 15 hodin ve velké zasedací místnosti magistrátu na ulici Radniční 1148 ve Frýdku. Nejnižší podání (vyvolávací cena) činí 5. 150 0000 korun.

Celá budova bývalého komerčního centra je rozdělena na tři části a má také tři majitele. Část s ordinacemi zubařů je v majetku jednoho z lékařů. Část s restaurací a službami je v majetku společnosti LIMIT INVEST s.r.o, která také požádala město o odkup části s fitnesscentrem, tedy části, která je v majetku města.

Budova je z roku 1975 a stavebně technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Potřebovala by celkový facelift a další úpravy včetně výměny oken a střechy, kterými uniká teplo. Energetická náročnost budovy je na hodnotě E, tedy třetí od konce.

"Úpravy za miliony korun bychom byli nuceni udělat v nejbližších letech, jinak bychom mohli přijít o nájemce. Pro prodej hraje i fakt, že pro danou budovu nemá město využití. Vyplynulo to ze zjišťování potřebnosti, kdy jsme nabídli využití objektu jak odborům magistrátu, tak městským společnostem a příspěvkovým organizacím. Bez zájmu. Proto jsme se rozhodli budovu prodat, a to nejtransparentnějším možným způsobem, tedy formou veřejné dobrovolné dražby,“ uvedl důvody a způsob prodeje náměstek primátora Radovan Hořínek.Pro zájemce jsou připraveny prohlídky daného předmětu dražby. V plánu jsou hned tři, a to jak v dopoledních, tak i odpoledních hodinách – 22. 10. v 10 hodin, 29. 10. v 13 hodin a 4. 11. v 15 hodin.

Dražba se uskuteční 12. listopadu v 15 hodin v hlavní budově frýdeckého magistrátu. Cena předmětu dražby v místě a čase obvyklá byla stanovena znalcem na částku 5 143 000 korun.  Nejnižší podání stanoveno na 5 150 000 korun. Minimální příhoz byl stanoven na 50 000 korun. Dražební jistota činí 1 000 000 korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)