Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Město Nový Jičín investovalo do obnovy zdravotnického zařízení

Město Nový Jičín investovalo do obnovy zdravotnického zařízení

Zdravotnické zařízení na ulici Msgr. Šrámka v Novém Jičíně prošlo rekonstrukcí. Město do obnovy zdravotnického zařízení investovalo více než tři miliony korun.

Ilustrační foto
7. listopadu 2017 - 12:00

V budově občanské vybavenosti, ve které sídlí stomatologická poliklinika a zdravotnické služby, byla přebudována všechna sociální zařízení a šatny pro personál. Kromě výměny sanitární keramiky a obkladů se musely udělat i nové rozvody vody, kanalizace, elektřiny, ústředního vytápění a vzduchotechniky. Náklady na obnovu zázemí pro zaměstnance i návštěvníky zařízení přesáhly 3 miliony korun.

„Sociální zařízení v celé budově byla několik desítek let stará. Byly to nevzhledné prostory. Proto se musely opravit i podlahy, stěny a stropy. Tmavé kachličky nahradily nové světlé obklady a dlažba. Do rekonstruovaných šaten se dodal nový nábytek. Stavební práce probíhaly za provozu. Zdravotníkům i pacientům patří dík za to, že zvládli ztížené podmínky,“ řekl Michal Hub, vedoucí oddělení investic novojičínské radnice.


Budova zdravotnického zařízení byla postavena na počátku 80. let minulého století. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.mú)