Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Město Nový Jičín připravilo divadelní přednášku pro seniory

Město Nový Jičín připravilo divadelní přednášku pro seniory

Město Nový Jičín se zapojilo do celostátní kampaně Senior bez nehod a na čtvrtek 4. dubna 2019 připravilo v aule radnice divadelní přednášku.

Ilustrační foto
8. března 2019 - 12:00

Přednáška prostřednictvím hraných scének, promítaných videí a odborného výkladu upozorní diváky na možná nebezpečí v dopravě a doporučí jim, jak mohou přispět ke zvýšení své bezpečnosti, ať už budou v roli řidiče, chodce, cyklisty nebo pasažéra v prostředcích hromadné přepravy. Představení, jehož součástí budou i účastníci akce, začne v 15 hodin a je zdarma.

„Zábavně vzdělávací přednáška, kterou jsme zorganizovali v rámci naší činnosti na úseku prevence v silniční dopravě, je určena zejména lidem starším 65 let. Senioři totiž ve srovnání s ostatními věkovými skupinami patří mezi nejvíce ohrožené účastníky silničního provozu,“ uvedl vedoucí odboru dopravy novojičínské radnice Libor Macíček.

Návštěvníci akce se dozvědí nejen, jak se mají chovat na komunikacích, ale také si připomenou pravidla silničního provozu, dozvědí se o zdravotních omezeních vyplývajících z věku účastníka silničního provozu, o vedlejších účincích léků a další potřebné informace.


„Vše bude prezentováno zábavnou formou. Součástí představení bude například i hlasovací zařízení, díky kterému bude moci publikum interaktivně rozhodovat o vývoji předváděného děje,“ doplnil Macíček.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí pro Městský úřad Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.mpp)