Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Město Opava vyhrálo soud s odvolaným ředitelem

Město Opava vyhrálo soud s odvolaným ředitelem

Kauza odvolání bývalého ředitele Základní školy Otická v Opavě Jiřího Kupčíka, kterého radní v lednu 2019 odvolali na základě zjištěných závažných pochybení ve správě a provozu školy, je u konce.

Ilustrační foto
3. února 2023 - 12:00

Nejvyšší soud České republiky odmítl dovolání odvolaného ředitele a naopak mu nařídil uhradit městu a škole náklady dovolacího řízení.

„Pro nás je to velmi dobrá zpráva, ze které mám radost. Potvrdilo se jen to, co naši kontroloři říkali celou dobu. Ukázalo se, že jsme měli pravdu a rozhodnutí odvolat ředitele bylo správné. Celý humbuk, který rozvířili příznivci pana Kupčíka, byl postavený na nepravdivých informacích, které pouze poškozovaly jméno města jako zřizovatele školy, i školu samotnou. Beru to jako zadostiučinění zejména kvůli pracovníkům našeho oddělení kontroly, kteří odvedli velmi kvalitní práci, kvůli které se stali opakovaným terčem útoků a obvinění, a to jenom proto, že kvalitně odvádí svoji práci a nebojí se uvést pravdivé skutečnosti. Spravedlnost opět zvítězila,“ řekl opavský primátor Tomáš Navrátil s tím, že po odchodu ředitele a nástupu nového vedení se situace ve škole stabilizovala.Krajský  soud v Ostravě, jehož rozhodnutí Nejvyšší soud teď potvrdil, už v minulosti rovněž rozhodl, že došlo k zásadním porušením povinností ředitele. Mimo jiné došlo k řadě pochybení ve správě majetku a jeho evidenci, ve škole byl podle kontrolorů nepořádek a ředitel se dopustil zásadních pochybení.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Mgr. Roman Konečný, tiskový mluvčí,  Magistrát města Opavy.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%