Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Město prodá legendární Spolek, Ostravané o restauraci nepřijdou

Město prodá legendární Spolek, Ostravané o restauraci nepřijdou

Legendární a vyhledávanou restauraci Spolek v Moravské Ostravě čeká rozsáhlá rekonstrukce, po které bude – v nové a vyšší kvalitě - i dále sloužit svému účelu.

Ilustrační foto
5. března 2021 - 12:00

Provozovat ji bude i se zahrádkou společnost Labadia max, které město prodá pozemek s dvoupodlažní, celopodsklepenou budovou, umístěnou v lukrativní lokalitě v místě křížení ulic Nádražní a Jurečkova a současně pronajme sousední pozemek, na němž se nachází venkovní zahrádka.

Podmínkou je, že historický objekt nový majitel kompletně opraví a zrekonstruuje. Rozhodli o tom zastupitelé na svém zasedání ve středu 3. března.

„Naším cílem bylo zachovat vyhledávanou restauraci a zároveň zajistit vysoce potřebnou rekonstrukci historického domu, nacházejícího se na pohledově exponovaném místě na jednom z centrálních ostravských bulvárů. V minulosti jsme investovali jen do nezbytné údržby, to však již nestačí, objekt potřebuje zásadnější obnovu. Nemyslíme si ale, že by město mělo vlastnit, neřku-li samo provozovat restaurace, proto jsme vyhlásili záměr prodeje nebo dlouhodobého pronájmu s cílem nalezení takového privátního investora, který bude mít dostatečnou erudici, kapitálovou sílu, ale také přesvědčivou vizi, jak Spolku zajistit novou dlouhodobou budoucnost. Věřím, že ve společnosti Labadia max a v osobě jejího majitele, pana Lukáše Chlebovského, jsme právě takového kvalifikovaného investora našli," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.


Společnosti Labadia max město prodá pozemek o výměře 424 m2 i s budovou a na minimálně 25 let pronajme sousední pozemek se zahrádkou o velikosti 551 m2. S podmínkou smluvního závazku kupujícího, že v objektu zachová provoz restaurace doplněný o venkovní restaurační zahrádku a že historickou budovu zrekonstruuje. Náklady na rekonstrukci budou přitom v řádu desítek miliónů korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)