Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Město Rychvald založilo sbírku pro rodinu, které vyhořel dům

Město Rychvald založilo sbírku pro rodinu, které vyhořel dům

Rychvald žije pomocí rodině Řeřichových, které přišla po vánočních svátcích při požáru svého domu o střechu nad hlavou.

Vyhořelý dům Řeřichových
10. ledna 2018 - 12:00

Do pomoci se zapojili sousedé z celého města, Služby města Rychvald poskytly bezplatně kontejnery i mechanizaci, radní schválili mimořádnou finanční výpomoc a město vyhlásilo veřejnou sbírku.

„Nešťastná událost zvedla vlnu solidarity. Ozývali se nám další obyvatelé a organizace z Rychvaldu i okolí, proto jsme se po dohodě s manželi Řeřichovými rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku, do které může svým finančním darem přispět kdokoliv,“ vysvětlila starostka Rychvaldu Šárka Kapková.

Rodina zatím bydlí u sousedů, kteří ji ve svém domě poskytli provizorní ubytování. „Hlavně se musíme ze všeho oklepat a zase se postavit na vlastní nohy, jiná možnost není. Musíme bojovat. Motivací jsou naše dvě děti, aby zase měly svůj domov. Opravdu moc děkuji všem, kteří nás podpořili a podpoří,“ řekla Katka Řeřichová.


V rámci sbírky mohou lidé přispívat na účet u Komerční banky číslo 115-5865980207/0100, a to do 12. února, kdy bude sbírka ukončena a peníze zaslány rodině. Moravskoslezskenovinky.cz informoval Vladislav Sobol za město Rychvald.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:rychvald)