Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Mezi zájemci o projekt Nové Lauby zůstávají tři vybraní investoři

Mezi zájemci o projekt Nové Lauby zůstávají tři vybraní investoři

O realizaci atraktivního projektu výstavby rezidenčního objektu v centru města s parkováním a službami se uchází tři investoři. Reagovali na výzvu, kterou město oslovilo deset zájemců přihlášených v prvním kole.

Vizualizace Nové Lauby
10. října 2020 - 12:00

Do třetího a posledního kola zadávacího řízení, ve kterém již předloží konkrétní cenovou nabídku, postoupily na základě splnění kvalifikace společnosti Hochtief, Sdružení BBB Nové Lauby a Gemo Development. Model participace veřejného a soukromého sektoru, zvolený pro tento projekt, je v České republice realizován poprvé.

„Participace veřejného a soukromého sektoru na tak rozsáhlém projektu, u kterého má město jasnou představu o jeho výsledné podobě, je náročná. Proto jsme zvolili méně obvyklý, třífázový model zadávacího řízení. Před námi je teď závěrečná fáze, v níž vyzýváme tři společnosti, které se přihlásily do druhého kola a splnily kvalifikaci, aby podaly cenovou nabídku. Mají na to zhruba měsíc. Těší mě, že i přes přísně nastavené podmínky projevili vážný zájem tři potenciální a zkušení investoři. Potvrzuje se, že stejně jako město vnímají i oni v Ostravě poptávku po kvalitním bydlení v historicky cenné lokalitě, že oceňují vysoký stupeň připravenosti projektu ze strany města, a že idea jeho společné realizace je pro ně lukrativní," uvedl primátor Tomáš Macura.


Tři vyzvaní uchazeči mají do 2. listopadu časový prostor pro zpracování a předložení cenových nabídek. Následovat bude jejich posouzení a hodnocení komisí. Smlouva se spoluinvestorem města pro výstavbu atraktivní novostavby domů s byty, podzemním parkováním i obchodními prostory v historickém jádru Ostravy by měla být podepsána ještě letos.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)