Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Miliónová škoda po požáru střechy v Ostravě

Miliónová škoda po požáru střechy v Ostravě

V neděli 15.1.2023, krátce před půlnocí, zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru střechy rodinného domu v ostravské městské části Martinov.

Z místa požáru
16. ledna 2023 - 12:00

Operační středisko přijalo tísňový hovor o požáru rodinného domu v Ostravě-Martinově ve 23:44 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči z ostravských stanic Poruba a Zábřeh spolu s místní dobrovolnou jednotkou z Martinova.  V průběhu zásahu byl na místo povolán i psycholog HZS MSK, neboť došlo ke zhoršení psychického stavu jedné z evakuovaných osob.

Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu, od kterých obdrželi informaci, že by se v domě měl nacházet ještě jejich syn. Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí, pomocí žebříků.

Během hašení, kdy oba majitelé byli v péči zdravotníků, došlo ke zhoršení psychického stavu u ženy. Hasiči proto na místo povolali psychologa, který poskytl paní posttraumatickou péči.


Hasiči na likvidaci požáru měli nasazené tři útočné proudy, kterými dostali požár pod kontrolu během 30 minut. Požár poškodil dům, který se stal neobyvatelný. Likvidace požáru nastala až po dalších pěti hodinách. Hasiči během této doby prohledávali trosky střechy a pátrali po synovi a následně prováděli dohled, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. Po prohledání všech prostor a trosek se naštěstí přítomnost syna v domě nepotvrdila.

Předběžná škoda způsobená ohněm byla vyčíslena na jeden milión korun, příčina požáru je zatím v šetření vyšetřovatelů z řad hasičů a policie.

Informoval Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%