Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Mimořádná finanční odměna pro zaměstnance sociálních služeb

Mimořádná finanční odměna pro zaměstnance sociálních služeb

Domov pro seniory, Penzion pro seniory, Hospic Frýdek-Místek, Centrum pečovatelské služby a Integrované centrum Žirafa získají od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR milionové dotace na podporu mimořádné odměny souvislosti s koronavirem.

Ilustrační foto
9. září 2020 - 12:00

Mezi zaměstnance tak rozdělí bezmála 6 milionů korun. „V době pandemie fungovala všechna naše zařízení poskytující sociální služby. Jejich zaměstnanci pracovali v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy Covid-19 ve ztížených podmínkách a při tom dělali vše pro to, aby klienti měli zajištěny veškeré služby a péči a opatření kolem koronaviru na ně doléhala co nejméně,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.


„Odměnu si zaslouží a dostanou ji nejen pečovatelky a ti, co byli s klienty v bezprostředním kontaktu, ale také ostatní zaměstnanci, kteří zajišťovali fungování zařízení, takže i kuchařky a uklízečky, bez kterých se tato zařízení neobejdou,“ dodal náměstek primátora Marcel Sikora.


Nejvyšší dotaci v částce přesahující 2,7 milionů korun získá na mimořádné odměny zaměstnanců Domov pro seniory a více jak 1,4 milionu dostane Centrum pečovatelské služby, které mimo jiné poskytuje podporu a pomoc seniorům, těžce nemocným i zdravotně postiženým v jejich přirozeném prostředí, tedy u nich doma.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kanceláře primátora)