Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Moravskoslezští hasiči vyjeli během 4 hodin ke 12 nehodám

Moravskoslezští hasiči vyjeli během 4 hodin ke 12 nehodám

Celkem ke 12 dopravním nehodám vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji jen od středečního poledne 7.2.2018 do 16 hodin, tedy během čtyř hodin sněžení.

Renault Laguna v potoce
8. února 2018 - 12:00

V Odrách-Klokočůvku (okres Nový Jičín) například vyprošťovali ve spolupráci se soukromou firmou osobní automobil Renault Laguna z potoka, kde skončil na střeše, v Ostravě-Zábřehu pomocí hasičského vyprošťovacího speciálu MB Actros Bizon ze zdejší stanice HZS MSK vytahovali zpět na silnici zapadlý autobus.

Hned pět nehod s výjezdem hasičských jednotek se stalo v okrese Nový Jičín, z toho dvě na dálnici D1. Při první dálniční u Velkých Albrechtic skončil polský kamion na boku, ve druhém případě skončil osobní automobil v dálničních svodidlech u Mankovic. V Klokočůvku se při nehodě zranil řidič renaultu (ročník 1982), hasiči položili do potoka tři sorpční hady. Asistovali i při nakládání havarovaného auta na vozidlo odtahové služby.


V Nošovicích (okres Frýdek-Místek) skončil ve středu odpoledne osobní automobil v příkopu, ve Stonavě (okres Karviná) zase ve sloupu veřejného osvětlení, stejně jako v Opavě-Předměstí.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:hzs)