Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Most na Pískové je otevřený plnému provozu

Most na Pískové je otevřený plnému provozu

Silniční most přes potok Velká (známější pod názvem Jaktarka) je opět otevřený a v plném provozu. Zhotovitel stavby napravil nedostatky, na které ho město upozornilo při první předávací schůzce v říjnu.

Opravený most na Pískové.
16. listopadu 2021 - 12:00

Původní most byl demontovaný v dubnu 2021. Nový je dlouhý celkem 16 metrů, z toho osm metrů přímo nad vodou, má oproti původnímu vozovku rozšířenou na osm metrů, po straně chodník a zábradlí. Vyšší je také maximální nosnost 40 tun. Tím umožní bezpečný průjezd i nákladním autům či zemědělským strojům. Upravené byly také příjezdové komunikace v bezprostředním okolí a koryto potoka, který pod ním protéká. 

„Jsem velmi rád, že je most v Pískové ulici opět v plném provozu a že se tak opět zmenší zejména nákladní doprava po Slavkovské ulici, kam jsme tak mohli vrátit zpomalovací retardéry a znovu omezit rychlost na 40 km v hodině. Věřím, že si oddychnou zejména obyvatelé, kteří byli několik měsíců vystaveni zvýšenému hluku a provozu,“ řekl po otevření mostu opavský primátor Tomáš Navrátil.

Dodal, že město chce v budoucnu snížit ve Slavkovské rychlost na třicet kilometrů, protože vnímá obavy místních o děti docházející do zdejší školy. Současně však ocenil i fakt, že se stavbu mostu v Pískové podařilo realizovat s menším nákladem, než bylo plánováno.


Původní předpokládané náklady na stavbu byly 8,4 milionu korun, nakonec se vše podařilo realizovat jen za osm milionů.

V této lokalitě se jedná už o třetí významnou rekonstrukci mostu - před čtyřmi lety byl takto postaven nový most ve Stypově ulici a o rok dříve most ve Slavkovské ulici.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opava)