Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Na dnech NATO zkontrolují zájemcům zrak

Na dnech NATO zkontrolují zájemcům zrak

Návštěvníci Dnů NATO si budou moci po oba dny v mobilní ambulanci Fakultní nemocnice Ostrava nechat zkontrolovat svůj zrak.

Vyšetření očí - ilustrační foto
18. září 2019 - 12:00

V mobilní ambulanci bude k dispozici tým zkušených odborníků z Oční kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.“ Zájemcům nabídneme například vyšetření jejich zrakové ostrosti anebo zjistíme, jak jsou na tom s prostorovým viděním. Toto vyšetření je bezbolestné a vhodné i pro děti“. Přiblížil některá vyšetření Mgr. Lukáš Kolarčík, vrchní sestra z Oční kliniky FN Ostrava a dodal, že jsou připraveni nabídnout i vyšetření, která odhalí poruchy barevného vnímání.


Oční klinika FN Ostrava má akreditaci nejvyššího stupně a je to jediné zařízení tohoto typu v Moravskoslezském kraji, které poskytuje komplexní péči o pacienty s očními onemocněními pro více než 1,2 mil obyvatel. Převážná část péče, včetně většiny operačních výkonů, je prováděná ambulantně. Součástí kliniky je ale i lůžkové oddělení.

„Lůžka jsou určena pacientům, kteří musí podstoupit náročnou a komplikovanou operaci anebo těm, jejichž zdravotní stav vyžaduje intenzivní péči“, doplnil přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA.

Tým očních specialistů FN Ostrava najdou návštěvníci dnů NATO v sektoru 1, vedle stanoviště Krajské hygienické stanice.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí FN Ostrava Naďa Chattová.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)