Svátek má: Tadeáš

Regiony

Velikost textu:

Na jihu Ostravy vznikne do příštího léta nová cyklotrasa

Na jihu Ostravy vznikne do příštího léta nová cyklotrasa

Přes Novou Bělou, Dubinu a Starou Bělou povede nová cyklotrasa. Pro město ji vybuduje společnost Jankostav, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu z pěti přihlášených zájemců.

Ilustrační foto
12. srpna 2020 - 12:01

Práce zahájí v polovině srpna, cyklotrasa o délce 1,6 kilometru bude dokončena v červnu příštího roku. Doplní stávající síť komunikací pro cyklisty a v souladu s koncepcí rozvoje cyklistické dopravy ve městě propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou.

Nová trasa v jižní části města povede v Nové Bělé po ulici Kaminského a dále kolem hřiště a základní školy F. Formana na sídlišti Dubina, kde naváže na stávající síť cyklostezek a chodníků.

Třetí úsek bude pokračovat podél silnice I/58 směrem na Mošnov a bude se napojovat na cyklostezku S v ulici Ječmínkova. Trasa podél ulice Kaminského bude v délce 282 metrů, sídlištěm Dubina povede 221 metrů a podél ulice Plzeňské to bude 1,1 kilometru. Město realizátorovi za provedené práce zaplatí 18 milionů korun s DPH.

Bohumín myslí na cyklisty a láká na nové trasy

„Za jeden z hlavních nedostatků cyklodopravy v Ostravě považujeme chybějící cyklopropojení po celé trase ulic 28. října a Opavská. Ve spolupráci s městským ateliérem MAPPA proto připravujeme sérii úprav a projektů, jejichž cílem je posílit roli této ulice jakožto městské třídy a zkvalitnit cyklopropojení podél celé trasy z centra do Poruby. Nejpozději na podzim tohoto roku návrhy představíme veřejnosti," doplnila investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.

V Ostravě je aktuálně zhruba 260 kilometrů stezek a tras pro cyklisty.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)