Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Na Karvinsku bude jezdit nový sociální automobil

Na Karvinsku bude jezdit nový sociální automobil

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti pečovatelské služby v Albrechticích, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Help-in.

Nový sociální automobil bude jezdit po Karvinsku
18. října 2019 - 12:00

Slavnostní předání automobilu proběhlo v úterý 15. října 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo bude zaměstnancům zařízení sloužit v rámci péče o seniory a zdravotně hendikepované klienty.

Pečovatelská služba v Albrechticích, která umožňuje svým klientům setrvat v jejich přirozeném domácím prostředí, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v české republice na stovky vozidel. Organizace Help-in získala v celkovém pořadí již 799. automobil.


„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu zařízení pečujících o seniory nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 50 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mediální zástupkyně projektu Šárka Nosková.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz,foto:EPIC PR)