Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Na Ladné Čeladné vysportovali 30 tisíc pro hendikepované děti

Na Ladné Čeladné vysportovali 30 tisíc pro hendikepované děti

Návštěvníci hudebního festivalu Ladná Čeladná pomohli hendikepovaným dětem z karvinského spolku Duha Voltiž, který připravuje děti se zdravotním postižením na paravoltižní závody.

Na Ladné Čeladné
9. srpna 2017 - 12:00

Svým pohybem nasbíralo celkem 876 lidí prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem potřebné body, které Nadace ČEZ převede na peníze, rovných 30 tisíc korun. Neziskovka za ně nakoupí dresy a zaplatí přepravu koně na soutěže.

„Tělesně postiženým dětem cvičení na koni pomáhá hlavně v koordinaci, zlepšuje jejich kondici a celkově i zdraví. Musí přemýšlet, jak mají cvičit, jak se udržet na koníkovi, učí se s ním pracovat. To všechno je hodně posiluje. Důležité je také propojení hendikepovaných a zdravých dětí v rámci tréninků a volnočasových aktivit,“ vysvětlila předsedkyně spolku Karolína Pachotová.

Hudební festival Ladná Čeladná, jehož partnerem je také Nadace ČEZ, uspořádal produkční tým Colours of Ostrava v srdci Beskyd již potřetí. Velký úspěch opět měla divadelní scéna a vůbec program určený pro děti a rodiny.


„Podporujeme především festivaly, kde nejde jen o hudbu, ale na prvním místě je společný zážitek celé rodiny. Proto jsme partneři právě Colours of Ostrava, hlučínské Štěrkovny a ladného festivalu v Čeladné,“ dodal mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

„Jsem rád, že si naši občané i lidé z celého regionu užili opravdu kvalitní hudbu a zábavu. Navíc jsme společně pomohli dobré věci, co víc si může člověk přát,“ zhodnotil víkend starosta Čeladné Pavol Lukša.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ, a. s. Ostrava.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:čez)