Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Na obchvatu Frýdku–Místku havarovalo deset vozidel

Na obchvatu Frýdku–Místku havarovalo deset vozidel

Hromadná nehoda zcela uzavřela provoz na silnici D56 u Frýdku-Místku.

Z místa nehody
4. února 2023 - 12:00

Na vozovce postupně havarovalo celkem 10 vozidel, na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, dvě osoby skončily v péči Zdravotnické záchranné služby (dále jen „ZZS“), vzlétnout musel i vrtulník ZZS.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek 3.2.2023 v 7:41 hod. Na místo byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku, později i autobus profesionálních hasičů ze stanice Nošovice. Současně s hasiči na místě zasahovaly i dvě jednotky záchranářů, Policie ČR a spolu s nimi i vrtulník ZZS.

Hasiči po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaných vozidel, na únik provozních kapalin na vozovce použili sorbent. Po dobu vyšetřování zajišťoval tepelný komfort nezraněných účastníků nehody přivolaný autobus profesionálních hasičů ze stanice Nošovice. Transport osob za pomocí vrtulníku ZZS nebyl potřebný, všechny zraněné osoby byly do nemocnice transportovány pozemní cestou.

Po zdokumentování nehody ze strany Policie ČR pomohli hasiči s naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahových služeb. Zbylá vozidla byla odtlačena mimo vozovku, do odstavného pruhu. Po ukončení činnosti hasičů bylo místo zásahu předáno Policii ČR, která zajistila obnovení provozu.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%