Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Na očkovací centrum v Ostravě přispěly i souskromé firmy

Na očkovací centrum v Ostravě přispěly i souskromé firmy

Očkovací centrum na Černé louce funguje od 1. března a je v provozu dvanáct hodin denně sedm dní v týdnu. Do čtvrtku 25. března v něm dostalo vakcínu 16 904 lidí.

Ilustrační foto
29. března 2021 - 12:00

Kapacita centra je 1800 očkování denně, ale může být navýšena až na tři tisíce. Činnost ostravského velkokapacitního očkovacího centra podpořily materiálními a finančními dary i ostravské firmy.

Velkokapacitní očkovací centrum na Černé louce, které je největším očkovacím místem v celém kraji, vzniklo jako společný projekt města Ostravy, Moravskoslezského kraje, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Vybudovala jej městská společnost Černá louka. Od zahájení provozu zde zdravotníci již naočkovali proti onemocnění covid-19 téměř 17 tisíc lidí.

"Oceňujeme, že zodpovědný a solidární přístup v této těžké době projevily také firmy sídlící v Ostravě, které přispěly na pokrytí jednorázových nákladů spojených s vybudováním očkovacího centra. Moc jim za to děkujeme. Ukazuje se, že masivní a rychlé očkování je jedinou cestou, jak porazit epidemii a co nejdříve se vrátit k normálnímu životu,"
řekl primátor Tomáš Macura.

V očkovacím centru na Černé louce už od samotného počátku fungují tři stacionární termokamery s příslušenstvím v hodnotě téměř 250 tisíc korun, které darovaly OKK Koksovny. Slouží k měření teploty klientů při vstupu do očkovacího centra. „Ochotně jsme se připojili ke zřízení očkovacího centra, protože zdraví je tou nejcennější hodnotou nás všech. Rychlé proočkování ostravského regionu je pro naši společnost stejně důležité jako zdraví našich zaměstnanců," uvedl mediální zástupce společnosti OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Mariánský sloup je dominantou Masarykova náměstí ve Stříbře

Na vybudování očkovacího centra věnovaly dále po 100 tisících korunách Ostravské vodárny a kanalizace a Heimstaden, 50 tisíc korun přidala společnost BorsodChem MCHZ.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)