Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Na Opavsku došlo k nehodě s pěti zraněnými

Na Opavsku došlo k nehodě s pěti zraněnými

V neděli 10.června 2018 v 17:43 byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala v katastru obce Raduň v okrese Opava.

Zasahující hasiči u havarovaného vozidla
12. června 2018 - 12:00

Na místo události byli okamžitě povoláni profesionální hasiči ze stanice Opava spolu s dobrovolnými kolegy z obce Opava - Kylešovice s celkem dvěma cisternami. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Lukáš Popp.

V době nehody ve vozidle cestovaly dvě děti a tři dospělé osoby. Při příjezdu jednotek na místo nehody byly všechny osoby již mimo havarované vozidlo v péči přítomných posádek Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK). Hasiči provedli na místě zásahu zajištění vozidla a protipožární opatření. Dále asistovali posádkám ZZS MSK s ošetřováním a transportem účastníků nehody do připravených sanitních vozidel a do vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, který byl dodatečně na místo události také povolán.


Během péče o zraněné osoby hasiči předali dvěma dětem i plyšové hračky, které jsou součástí posttraumatické péče poskytované nejmenším účastníkům nejen u dopravních nehod. Tyto hračky jsou standardní výbavou zásahových automobilů právě pro tyto typy událostí.

Po zdokumentování nehody Policií České republiky jednotky asistovaly s naložením havarovaného automobilu na vozidlo odtahové služby, uklidily komunikaci a následně se vrátily zpět na své domovské základny.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: HZS Moravskoslezského kraje)