Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Na osoblažsku hořel stoh a osobní automobil

Na osoblažsku hořel stoh a osobní automobil

Škodu předběžně vyčíslenou na 550 tisíc korun způsobil sobotní požár stohu ve Slezských Pavlovicích. Společně se stohem shořel i osobní automobil, který byl odstaven poblíž hořícího stohu.

Z místa požáru
14. května 2018 - 12:00

Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo informaci o hořícím stohu v 17:45 hodin v sobotu 12. května 2018. Po příjezdu hasičských jednotek na místo bylo potvrzeno, že se jedná o požár zastřešeného stohu o rozměrech cca 40 x 30 metrů, ve kterém bylo uskladněno cca 500 balíků sena. V době příjezdu hasičů byl požárem zachvácen celý stoh i osobní automobil, který byl odstaven poblíž stohu.

Hasiči po příjezdu zahájili hasební práce a zejména ochraňovali okolní budovy před případným rozšířením požáru. Po lokalizaci požáru se po domluvě s majitelem nechal stoh kontrolovaně vyhořet. Celou noc hasiči na místě zajišťovali dohled nad vyhořívajícím stohem a aktuálně (8:30 hod, neděle 13. května 2018) na místě stále zasahují tři hasičské jednotky.


Na likvidaci požáru se aktuálně účastnilo 11 hasičských vozidel ze 6-ti hasičských jednotek (jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov a dobrovolní hasiči ze Slezských Rudoltic, Osoblahy, Jindřichova, Města Albrechtic a Vrbna pod Pradědem).

Škoda způsobena požárem byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun. Při požáru nedošlo k žádnému zranění nebo usmrcení osob. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval kpt. Ing. Marek Gašparín, Ph.D., zastupující tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)