Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Na radnici v Novém Jičíně vyvěsí tibetskou vlajku

Na radnici v Novém Jičíně vyvěsí tibetskou vlajku

Na novojičínské radnici 10. března zavlaje tibetská vlajka. Město se tak i letos připojí k mezinárodní kampani, která poukazuje na porušování lidských práv v Tibetu.

Radnice
7. března 2018 - 12:00

Vlajka pro Tibet je na budově Městského úřadu v Novém Jičíně vyvěšována pravidelně od roku 2003 a je symbolickým připomenutím povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Morový sloup v Poličce je ozdobou náměstí

„Jsem rád, že Nový Jičín patří k tradičním podporovatelům této akce a že se zde vlajka vyvěšovala 16 let nezávisle na tom, kdo zrovna vládl na radnici. Je to jen symbolická podpora samostatnosti Tibetu, ale vzhledem k tomu, že se jí celorepublikově účastní okolo 800 měst a obcí, mohla by být slyšet i v Číně,“ doplnil místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.


Letos si připomeneme už 59. výročí povstání, při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů a více než milion jich zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Na porušování lidských práv v Tibetu poukazuje západní Evropa od poloviny 90. let. Česká republika se ke kampani připojila v roce 1996.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí, MÚ Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.mú)