Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Na Schodišti slávy na Bolt Tower byly odhaleny dvě nové hvězdy

Na Schodišti slávy na Bolt Tower byly odhaleny dvě nové hvězdy

Legendární ostravský výtvarník Eduard Ovčáček a hudební skladatel Milan Báchorek ve středu odhalili hvězdy se svými jmény na Jantarovém schodišti slávy na Bolt Tower v Dolních Vítkovicích.

Ocenění na Jantarovém schodišti.
25. září 2020 - 12:00

Artefakty s rezivějící patinou tak nyní dělají společnost hvězdám se jmény zpěvačky Marie Rottrové a fotografa Jindřicha Štreita, které zde byly odhaleny loni na podzim.

Jak Eduard Ovčáček, tak Milan Báchorek se letos na konci srpna stali dalšími dvěma nositeli Ceny Jantar za celoživotní přínos v oblasti kultury. Součástí této nově založené tradice je právě instalace hvězd, jejichž autorkou je sochařka Šárka Mikesková.

„Musím říct, že zatímco jmen, která na schůzce padala, byla celá řada, rozhodnutí kolegia nakonec v případech obou letošních laureátů bylo naprosto jednomyslné. Oba ocenění se do historie kultury našeho regionu zapsali nesmazatelnou stopou,“ řekl Aleš Honus, zakladatel krajských kulturních Cen Jantar.

Ceny byly letos vyhlášeny už potřetí. Zatímco výroční ceny se vyhlašují v šestnácti kategoriích a rozhodují o nich nezávislé odborné poroty, ceny za celoživotní přínos uděluje samostatné kolegium.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, Zdroj: portál MSK)