Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Na sídliště v Tovární ulici v Bohumíně již brzy po novém chodníku

Na sídliště v Tovární ulici v Bohumíně již brzy po novém chodníku

Starému chodníku i veřejnému osvětlení z Fibichovy na Tovární ulici v Bohumíně už zvoní hrana. Brzy je nahradí nová dlažba i úsporné lampy. Radnice vyčíslila proměnu na přibližně jeden milion korun. Odstartuje už na jaře.

Ilustrační foto
5. března 2018 - 12:00

„Místní obyvatelé, kteří z Fibichovy ulice míří kolem zdejších garáží pěšky či na kole přes parčík na sídliště v Tovární ulici po opravě a rozšíření chodníku nějakou dobu volali. Vyslyšeli jsme proto jejich přání a chodník minimálně o půl metru rozšíříme, aby jej bezpečně mohli využívat jak chodci, tak cyklisté,“ uvedl místostarosta Lumír Macura.

Řidičův nevydařený víkend. Hasiči ho museli po nehodě v Ostravě vyprostit

Proměnou tak projde plocha o rozloze téměř tisíc metrů čtverečních. Stávající asfaltový chodník ve směru od Fibichovy ulice až k mostku přes Stružku se rozšíří tak, aby zde vznikla společná stezka pro chodce a cyklisty. Starý asfalt přitom nahradí nový. Stejný osud čeká i tu část chodníku, která vede z druhé strany ze sídliště Tovární k mostku. Až na jednu drobnost, namísto asfaltu se tady objeví nová zámková dlažba, aby chodník zapadl mezi ostatní, které křižují sídliště.


Staré sodíkové lampy lemující chodník nahradí moderní ledkové, které mají větší svítivost a jsou úspornější. Počítá se s tím, že podél chodníku vyroste jedenáct nových stožárů veřejného osvětlení.

Přestavba chodníku začne na jaře a potrvá až do prázdnin. V původním stavu zůstane jen ta část chodníku, která vede po mostku přes zdejší Stružku, toho se rekonstrukce nijak nedotkne. V Tovární ulici, kam chodník ústí, plánuje radnice opravit i ty asfaltové části, které míří na jedné straně ke zdejším domům a na straně druhé k supermarketu.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Lucie Balcarová, tisková mluvčí Města Bohumína.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.boh)