Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Nebe se otevřelo nad Ostravou.Voda zaplavila křižovatky

Nebe se otevřelo nad Ostravou.Voda zaplavila křižovatky

Ve čtvrek 18.června večer způsobil krátký příval záplavu v Ostravě. Voda zaplavila křižovatku Martinovské a Provozní ulice. Pro běžná vozidla se stala neprůjezdnou.

Zaplavené křižovatky v Ostravě.
20. června 2020 - 12:00

Minimálně jeden motorista ve vysoké vodě "utopil" auto. Na souš ho museli lidé vytlačit. Přerušena byla tramvajová doprava.

Petr Kůdela, mluvčí hasičů MSK: "Téměř ke stovce nejrůznějších čerpání vody (sklepy, suterény, garáže, výtahy, + pročišťování kanálů a jiných propustků ) vyjeli dosud moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči, a to zhruba od dnešní 17.hodiny. Nejvíce výjezdů – sedm desítek – má na kontě krajské město Ostrava. Dobrovolní hasiči z Ostravy-Pustkovce například vytahovali „utopený“ osobní automobil Audi s moravskoslezskou registrační značkou, který vjel do vodní laguny, vytvořené na křižovatce Martinovské a Provozní ulice a jejich okolí".

Podle mluvčího Kůdely Městská policie odkláněla dopravu, tramvaje tudy byly schopny projet. Hasiči zde také čistili kanálové vpusti, aby mohla voda odtéci, ale kanalizace zatím není schopna dešťovou vodu přijmout. Přes deset výjezdů mají na kontě hasiči v okrese Frýdek-Místek, v dalších 4 okresech MS kraje je výjezdů kvůli vydatným dešťům ještě méně.

Bouřky prošly nad celým regionem. Někde se projevily vydatným deštěm.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: region MSK)