Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší knihovna v kraji je v Třinci, putuje tam cena

Nejlepší knihovna v kraji je v Třinci, putuje tam cena

Vítězem soutěže Knihovnická K2 se v tomto roce stala Knihovna Třinec. Čestná uznání pak získaly Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí a Město Petřvald – knihovna.

Městská knihovna v Třinci.
15. října 2021 - 12:00

Soutěž Knihovnická K2 se koná od roku 2015 vždy na začátku října, v návaznosti na Týden knihoven. Soutěž pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě.

„Třinecká knihovna ocenění Knihovnická K2 získala za dlouholetou kvalitní a systematickou práci s dětmi a mladými lidmi. Ale také za mimořádné aktivity v době pandemie, stačí si připomenout, jak omezený byl kulturní a společenský život. Prostřednictvím moderních technologií zůstávaly mnohé knihovny se svými klienty ve spojení a sehrály tak v tomto náročném období velmi důležitou úlohu. Všem oceněným proto velmi gratuluji,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že na ocenění bylo navrženo celkem 9 knihoven v regionu.


Návrh na ocenění Knihovnická K2 může podat zřizovatel či provozovatel knihovny, knihovna Moravskoslezského kraje nebo fyzická osoba.

Vítěze vybírala komise složená ze zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, pověřené knihovny a členové výboru pro kulturu a památky Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Vítězná knihovna získala finanční dar v hodnotě 50 000 Kč.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)