Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice v Novém Jičíně má pět nových špičkových ultrazvuků

Nemocnice v Novém Jičíně má pět nových špičkových ultrazvuků

Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín.

Zástupce staniční sestry Michaela Kučerová s novým ultrazvukem
5. listopadu 2018 - 12:00

Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.

Investice do nových přístrojů přišly na téměř 23 miliónů korun a jejich provozovatelem je onkogynekologické centrum Komplexního onkologického centra Nový Jičín. Sloužit budou v Nemocnici Nový Jičín jak hospitalizovaným, tak i ambulantním pacientkám. „Tři nové ultrazvuky jsou umístěné na gynekologicko-porodnických ambulancích, po jednom pak na gynekologickém operačním sále a na porodním sále,“ říká předseda představenstva Nemocnice Nový Jičín a primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Bartoš, Ph.D., MMED.


„Ultrazvuky disponují vynikajícím softwarovým vybavením a nabízí výbornou kvalitu obrazu,“ doplňuje MUDr. Pavel Bartoš s tím, že oddělení má v současnosti sedm ultrazvuků, na kterých zdravotníci ročně provedou okolo 5 tisíc vyšetření. Nové přístroje, zakoupené z fondů Evropské unie, by přitom měly sloužit především k posílení kapacit onkogynekologického centra Komplexního onkologického centra Nový Jičín, především pak ke zpřesňování diagnóz zhoubných nádorů.

„Díky ultrazvukům a jejich dopplerovu měření dokáží lékaři přesněji rozlišit různé typy zhoubných nádorů i jejich parametry na vaječnících, děložním čípku, děloze nebo zevním genitálu. Díky tomu pak mohou daleko přesněji a efektivněji cílit léčbu, což je pro každou onkologickou pacientku to nejdůležitější,“ uzavírá MUDr. Bartoš.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala  Bc. Lucie Drahošová, tisková mluvčí AGEL a.s..

(jv,moravskoslezskénovinky.cz,foto:agel)