Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Vítkov nabízí řešení pro děti s neurologickými obtížemi

Nemocnice Vítkov nabízí řešení pro děti s neurologickými obtížemi

Nemocnice Vítkov, detašované pracoviště Nemocnice AGEL Nový Jičín, nabízí nově také rehabilitace nejmenších dětí.

Ilustrační foto
16. března 2023 - 19:49

Zdravotníci zde využívají mimo jiné konceptu Bobath metody, která je neurovývojovou terapií vhodnou při léčbě rozličných neurologických obtíží včetně dětské mozkové obrny. Mimo to je malým pacientům a jejich rodičům k dispozici i senzomotorická terapie nebo PNF terapie, společně se spektrem standardních rehabilitačních metod.

Počet dětí, které potřebují rehabilitační péči už v raném věku, bohužel neustále roste. S ohledem na vysokou poptávku i četnost neurologických obtíží se proto Nemocnice Vítkov rozhodla spektrum nabízených terapií rozšířit a nabídnout dětem a rodičům i Bobath terapeutický přístup pracující na neurovývojovém podkladě.

„Bobath terapie využívá 24hodinový koncept zaměřený nejen na motorický vývoj dítěte, ale i rozvoj rozumové schopnosti, komunikace a vnímání. Pod vedením terapeutky se děti učí rozvíjet správné pohybové vzory, učí se samy zvládat pohyb a  poznávat své tělo,“ popisuje Lucie Jílková, DiS., vedoucí fyzioterapeut rehabilitace Nemocnice Vítkov, s tím, že během terapie je v Nemocnici Vítkov doprovázející rodič zároveň instruován v handlingu – správné manipulaci s dítětem.Pro tuto terapii, která je vhodná pro děti už od jednoho měsíce věku, byla nemocnice speciálně vybavena cvičebnou s propriopodložkami, labilními plochami, propriochodníčkem a dalšími pomůckami, které jsou k terapii nezbytné. Využít by ji měly zejména děti s dětskou mozkovou obrnou, děti s se sníženým svalovým tonusem, poruchami svalového napětí či mimovolnými pohyby.

Mimo Bobath metodu nabízí rehabilitační oddělení Nemocnice Vítkov celou paletu standartních i speciálních rehabilitačních metod - od manipulačních, mobilizačních a měkkých technik, přes metodu Ludmily Mojžíšové, metodu pana Smíška (SM systém), až po metody založené na neurofyzilogickém podkladu. K dispozici je také elektroléčba, magnetoterapie, tepelná léčba či vodoléčba, tejpování nebo mechanoterapie.

„Vhodné rehabilitační metody volíme vždy zcela individuálně, dle zdravotního stavu pacienta, jeho aktuálního rozpoložení i preferencí. Pokud jde o Bobath metodu u dětí, úzce spolupracujeme i s pediatrem, který dítě k rehabilitaci indikoval,“ uzavírá terapeutka.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%