Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Nesouhlas se záměrem prodeje vily v areálu nemocnice

Nesouhlas se záměrem prodeje vily v areálu nemocnice

Vedení Krnovské nemocnice se ohrazuje proti záměru města Krnova prodávat budovu bývalého ředitelství nemocnice, která je součástí jejího areálu.

Nemocniční vila
23. září 2018 - 12:00

„Zřizovatelem naší nemocnice je Moravskoslezský kraj. Většina objektů nemocničního areálu patří městu Krnovu. Byli jsme překvapeni, když jsme se dozvěděli o záměru města, týkajícího se prodeje nemocniční vily, v níž působí náš závodní lékař, psychiatrická ambulance, sídlí v ní terénní ošetřovatelská péče a využity jsou i další prostory například Českou lékařskou komorou,“ uvedl ředitel Krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Vedení nemocnice chápe, že město nechce dále investovat do majetku, který aktivně nevyužívá a který zároveň není v dobrém technickém stavu.

„I na hlavní budově se blížíme do fáze, kdy bude nutno provést generální rekonstrukci střechy za desítky milionů korun. I tato budova ale patří městu. V případě, že město nechce investovat do budov, které využívá naše zdravotnické zařízení, začíná být aktuální otázka, zda by neměl být celý majetek města převeden na našeho zřizovatele, kterým je Moravskoslezský kraj,“ pokračoval Václavec.

Ředitel nemocnice je připraven o situaci jednat se všemi zastupiteli města Krnova. „S některými z komunálních politiků jsem o záležitosti již mluvil. Například místostarosta Krnova Jan Krkoška také s prodejem vily nesouhlasí a staví se na stranu nemocnice a jejích pacientů. Věřím, že můj názor si vyslechnou i ostatní. Důležitý bude výsledek, kterým je zachování stávajícího areálu pro potřeby nemocnice a jejích pacientů,“ dodal Ladislav Václavec.

V nemocniční vile bylo před lety ředitelství nemocnice. Dnes se v ní nachází ambulance i kanceláře. Vedení nemocnice s prodejem budovy nesouhlasí. Uvítalo by, kdyby byl celý areál, jehož většina patří městu, převeden na zřizovatele nemocnice. Tím je Moravskoslezský kraj.  Foto SZZ Krnov.


Moravsoslezskénovinky.cz informoval Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:SZZ Krnov)