Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Noční požár domu na Třinecku si vyžádal vážně zraněnou osobu

Noční požár domu na Třinecku si vyžádal vážně zraněnou osobu

Škodou za bezmála jeden milion korun a vážně zraněnou ženu si vyžádal noční požár domu v městské části Třinec-Kojkovice.

Z místa požáru
29. března 2023 - 12:00

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, v úterý 28.3.2023 pět minut před druhou hodinou ranní. Na místo zásahu byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Českém Těšíně, spolu s nimi zasahovaly i jednotky dobrovolných hasičů obce Bystřice, městské části Třinec-Kojkovice a Třinec-Guty.

Hasiči, společně s pohotovostní službou, vypnuli přívod elektrické energie do domu a na hašení nasadili nejprve tři, posléze čtyři vodní proudy, jeden za pomoci využití automobilové plošiny. Zásah komplikoval nejen těžce přístupný terén, ale i fakt, že z důvodu narušené střešní konstrukce nebylo možné vstoupit do budovy, neboť u domu došlo ke zborcení střechy. Zraněnou ženu, která utrpěla popáleniny většího rozsahu, si převzala ZZS a zajistila její transport do nemocnice.Po ukončení zásahu zůstaly na místě dvě dobrovolné jednotky, Třinec-Guty a Třinec Kojkovice, které až do ranních hodin prováděly dohled nad požářištěm a případné likvidace skrytých ohnisek.

V ranních hodinách byl požár zlikvidován a předán Policii ČR.

Přesná příčina vzniku požáru je stále v šetření, výše škody byla předběžně vyčíslena na 980 tis. korun.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Bc. Kamila Langerová, tisková mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)
Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%