Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Novojičínský městský úřad se od pondělí pro veřejnost uzavírá

Novojičínský městský úřad se od pondělí pro veřejnost uzavírá

Krizového štáb obce s rozšířenou působností, který v neděli 15. března 2020 zasedal na novojičínské radnici, rozhodl, že od pondělí 16. března 2020 až do odvolání budou pro veřejnost uzavřeny všechny budovy Městského úřadu Nový Jičín včetně služebny městské policie.

Nový Jičín radnice
16. března 2020 - 12:00

Operační středisko a linka 156 samozřejmě zůstává dosažitelná. Klienti, kteří se již na úřad objednali, budou individuálně vyrozuměni.

„Městský úřad zůstává v provozu, jeho zaměstnanci budou na svých pracovištích, jen je snaha, z důvodu zamezení šíření koronavirového onemocnění, zamezit osobním setkáním, s výjimkou případů, ve kterých by toto omezení mohlo ohrožovat zdraví nebo majetek občanů. Je také nutné, aby část zaměstnanců úřadu zajišťovala potřeby občanů vyplývající z vyhlášeného nouzového stavu,“ uvedl tajemník úřadu Josef Solanský.

Všechny žádosti a podání občanů budou primárně vyřizovány bezkontaktním způsobem, bez osobní návštěvy úřadu. K dispozici jsou telefonní čísla a e-mailové adresy. V případě nutnosti vyřízení dokladu nebo dokumentu, musí žadatelé kontaktovat příslušné odbory úřadu.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí, Městský úřad Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)