Svátek má: Ema

Regiony

Velikost textu:

Novojičínští hasiči zachránili geodetku z bahna Čerťáku

Novojičínští hasiči zachránili geodetku z bahna Čerťáku

Žena byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna.

Záchrana geodetky
19. března 2019 - 12:00

Profesionální hasiči z Nového Jičína (HZSMSK) zachránili v pondělí 18.3.2019 před polednem ze zrádného bahna vypuštěné rekreační vodní nádrže Čerťák (na okraji okresního města) třiatřicetiletou geodetku, která zde s kolegou vyměřovala plochu oblíbené nádrže pro připravované stavební úpravy – odtěžení bahna.

Žena byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna, o jeho pronikavé „vůni“ nemluvě. Její kolega neměl sílu na to, aby jí pomohl ven, proto neprodleně zavolal na tísňovou linku hasičů.

Na místo nehody ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice nový Jičín dvěma vozidly. Jeden z hasičů se převlékl do nepromokavé kombinézy (tzv. suchého obleku), společně s kolegou donesli k nešťastné ženě páteřní desku, na kterou se jim jí podařilo správnou manipulací desky položit a lany páteřní desku odtáhnout až do bezpečí. Hasiči tak použili podobný způsob záchrany osoby jako např. z ledu.

Značně podchlazenou ženu, ale při vědomí, předali šikovní hasiči týmu ZZS MSK. Nakonec odjela minimálně na kontrolu do nemocnice. Muž byl v pořádku.


Moravskoslezskénovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)