Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Nový babybox ve Slezské nemocnici zachránil letos druhé dítě

Nový babybox ve Slezské nemocnici zachránil letos druhé dítě

Druhé dítě v letošním roce zachránil nejnovější typ babyboxu, který před několika měsíci nahradil ve Slezské nemocnici v Opavě původní schránku (ta zachránila pět dětí).

Nový babybox ve Slezské nemocnici
21. března 2020 - 12:00

Čerstvě narozenou holčičku neznámá osoba odložila do schránky v pátek 20. března ráno v 05:38. Lékař se sestrou byli u děťátka během chviličky.

„Našli jsme úplně čerstvě narozenou holčičku ještě s placentou, zabalenou do černé mikiny. Holčička byla mírně podchlazená, ale po první kontrole to vypadá, že bude zcela zdravá. Váží 3858 gramů,“ sdělil primář Dětského oddělení MUDr. Dalibor Hudec, MBA.

Nyní je děťátko na jednotce intenzivní péče na výhřevném lůžku. O nálezu byli hned v pátek informováni pracovníci OSPOD a vedení nemocnice. „Zdravotníci navrhli holčičce prozatímní jméno Zuzanka, po sestřičce, která během několika týdnů byla dvakrát s primářem Hudcem u babyboxu (7. února u chlapečka Emila). Nová rodina dá holčičce s velkou pravděpodobností stejně vlastní jméno,“ upozornil mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA je rád, že babybox, na který významnou měrou přispěl zřizovatel nemocnice Moravskoslezský kraj, zachránil v krátké době život druhému dítěti. „Je pro mne překvapením, že se alarm babyboxu ozval našim zdravotníkům podruhé v tak krátké době. Schránka opět splnila svůj účel a zachránila další život. Naší nejmenší pacientce přeji do života hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky,“ uvedl ředitel Karel Siebert.

Děti z babyboxu Slezské nemocnice v Opavě
2010 – Magdaléna
2013 – Jan
2015 – Jan
2017 – Alan
2018 – Soňa
2020 – Emil, Zuzana


Na fotografii: Na nový typ babyboxu, který nahradil v listopadu 2019 ve Slezské nemocnici původní staré zařízení, přispěl velkou měrou Moravskoslezský kraj. (Uvedení nového babyboxu do provozu se účastnil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví MUDr. Martin Gebauer, Ludvík Hess /zakladatel Babyboxu v ČR/, primář Dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Dalibor Hudec, MBA a zástupkyně náměstka pro léčebnou péči Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ingrid Rýznarová). Foto: Jiří Krušina

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:Jiří Krušina)