Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín chce nižší cenu tepla, proto investuje do kotelen

Nový Jičín chce nižší cenu tepla, proto investuje do kotelen

Město Nový Jičín investuje desítky milionů korun do tepelného hospodářství. Kotelny jsou často zastaralé a dosluhují i potrubní sítě.

Ilustrační foto
23. ledna 2020 - 12:00

Přitom technický stav zařízení je jedním z faktorů, který má vliv na cenu tepla a teplé vody. Proto se město snaží kotle i sítě modernizovat, zvyšovat jejich efektivitu a obyvatelům snižovat náklady. Jen v letošním roce dá Nový Jičín do rekonstrukcí kotelen 28 milionů korun.

„Modernizace tepelného hospodářství města je potřeba. Do kotelen se totiž mnoho let neinvestovalo, jejich účinnost není optimální, jsou přísnější emisní limity. Ale přitom město v letech 2007 – 2018 inkasovalo od provozovatele nájemné za provoz kotelen ve výši přes 170 milionů korun, “ konstatoval místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Od roku 2018 investoval Nový Jičín do kotelen 28 milionů korun a dalších 28 milionů vynaloží letos. Už byly modernizovány kotelny v ulicích Anenská, Msgr. Šrámka a na krytém bazéně. Vloni započala rekonstrukce kotelny v Bulharské ulici. Letos to budou kotelny v ulicích Vančurova, U Jičínky, na zimním stadionu a v Loučce.


„V loňském roce jsme začali intenzivně komunikovat s provozovatelem tepelného hospodářství, společností Veolia Energie ČR, a.s. a výsledkem je nejnižší cena tepla za posledních pět let. V porovnání s cenou, která platila před rokem, od 1. ledna 2019, je aktuální částka za gigajoule o 63 korun nižší, tedy 636,68 korun,“ doplnil místostarosta.Město Nový Jičín vlastní 32 kotelen. Jsou provozovány ve spolupráci se společností Veolia Energie ČR, a.s., a dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a do dalších objektů.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)