Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín má novinku: Zastřešené pískoviště

Nový Jičín má novinku: Zastřešené pískoviště

Občané Nového Jičína a návštěvníci letního koupaliště dostali v pátek do užívání několik nových hřišť.

Ilustrační foto
18. června 2018 - 12:00

U venkovního bazénu a brouzdaliště pro děti vzniklo beachvolejbalové hřiště, multifunkční, workoutové hřiště a několik hracích zón pro děti. Areál byl také nově oplocen. Radnice za uvedené práce zaplatila 7,3 milionu korun. Na venkovním bazéně byla zároveň zahájena koupací sezóna. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Úprava venkovního prostoru a vybudování nových hřišť byly součástí čtvrté etapy revitalizace sportovní haly s vnitřním a venkovním bazénem. „V areálu nyní najdou vyžití děti, dospělí i aktivní sportovci. Dříve tady byly jen nějaké kovové prolézačky a plácek s pískem na beach volejbal. Věřím, že se výsledek přestavby bude návštěvníkům líbit a že budou hřiště využívat. A protože jsme museli počkat, až nám vzejde tráva, otevíráme koupaliště o dva týdny později než obvykle. Abychom to občanům alespoň trošku vynahradili, mají první dva dny vstup do areálu zdarma, “ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.


Beach volejbal se nyní hraje na kvalitním křemičitém písku, multifunkční hřiště je vybaveno pro hru basketbalu, volejbalu, nohejbalu, badmintonu, florbalu i kopané. Mládež a dospělí si mohou zacvičit na workoutovém hřišti. „Za významné považujeme, že se tady konečně instalovaly herní prvky pro malé děti. Kromě lanové pyramidy tady máme dřevěné prolézačky, skluzavku, tabuli a taky malou raritu, rozkládací plátěné zastřešení pískoviště, aby dětem neublížilo sluníčko,“ vysvětlil ředitel sportovního areálu Pavel Kelar.

S rekonstrukcí areálu z roku 1975 začala radnice v létě 2015. To se opravila střecha sportovní haly, zateplila se fasáda, nahradila se nevyhovující vzduchotechnika a vyměnily se bazénky pro kojence a v saunách. V následujícím roce se upravila část venkovního prostranství, vybudovalo se parkoviště a přestavěla se ubytovna. Vloni vzniklo z dětského bazénu relaxační centrum a začala se budovat nová hřiště. Výsadba zeleně se realizovala kvůli klimatickým podmínkám letos na jaře. Město do rekonstrukce sportovního zařízení už investovalo více než 100 milionů korun. „Ještě je potřeba zrenovovat venkovní bazén a tobogán,“ doplnil starosta.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)