Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Nový Jičín už pošesté ocenil bezpříspěvkové dárce krve

Nový Jičín už pošesté ocenil bezpříspěvkové dárce krve

Poděkování a drobný finanční dárek na radnici převzalo 58 občanů města. Všichni byli nositelé buď zlaté Janského plakety za více než 40 odběrů, nebo Zlatých křížů I., II. a III. třídy, neboť absolvovali 80 až 160 odběrů.

Ilustrační foto
12. října 2017 - 12:00

Mezi oceněnými byl i jeden držitel plakety Českého červeného kříže Dar krve – dar života, který daroval krev už více než dvěstěpadesátkrát.

„Velmi si vážíme lidí, kteří se dokáží vzdát svého pohodlí a v případě nouze i na telefonické zavolání přijdou do nemocnice darovat krev. S oceňováním dárců jsme začali v roce 2012, abychom jim vyjádřili poděkování a úctu,“ řekl místostarosta Nového Jičína Pavel Rozbroj.


Mezi pozvanými byl letos i devětačtyřicetiletý Jiří Plešek, který má na svém osobním kontě více než 280 odběrů krve. „V šesti letech jsem měl závažný úraz, ztratil jsem hodně krve. Díky pomoci druhých žiju. Proto jsem se rozhodl, že to, co jsem dostal, společnosti vrátím a jsem pravidelným návštěvníkem transfúzního oddělení. Každý se rozhoduje sám za sebe, nemá smysl nikoho k dárcovství přesvědčovat. Ale já bych chtěl, pokud mi to zdraví dovolí, dosáhnout na 555 odběrů,“ svěřil se pan Plešek.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městský úřad Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)