Svátek má: Tibor

Regiony

Velikost textu:

Nový sonograf pomůže nastávajícím maminkám

Nový sonograf pomůže nastávajícím maminkám

Kvalitnější vyšetření těhotných žen nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky, která je členem skupiny AGEL.

Sonografické vyšetření lidského plodu
6. července 2018 - 12:00

Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji a s vyšší přesností. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel zdravotnické zařízení na půl milionu korun. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí společnosti AGEL Lucie Drahošová.

„Kvalitu vyšetření ocení jak budoucí rodiče, tak samotní lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady u nenarozených miminek. S pomocí nového přístroje lze pořídit i kvalitní záznam a 2D fotografie plodu v děloze,“ říká ředitel Hornické polikliniky Ing. Přemysl Kantor, MBA.


V průběhu těhotenství každá žena absolvuje sérii povinných ultrazvukových vyšetření, která sledují zdravotní stav potomka a často mohou prozradit například také jeho pohlaví. Ultrazvukové vyšetření poskytuje nastávajícím rodičům za příhodných podmínek obraz dítěte, na kterém jsou viditelné detaily. „Obrázek z ultrazvuku dnes poptává většina maminek i otců. Ideální termín pro 2D ultrazvuk je mezi 17. a 28. týdnem těhotenství,“ dodává ředitel.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)