Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Ocenění pro ochotnickou herečku z Bohumína

Ocenění pro ochotnickou herečku z Bohumína

Čestné uznání ochotnické herečce Pavle Skokanové za výkon v roli tety Berty získal bohumínský spolek Boban na letošním ročníku krajské přehlídky amatérských divadel Ostravské buchary.

P.Skokanová získala čestné uznání za herecký výkon
8. dubna 2019 - 12:00

V divácké anketě se pak mezi devíti soubory umístil na třetím místě.

Bohumínští se na festivalu představili s komedií Vlastimila Pešky „Babička v trenkách“. „Porota na našem představení velmi kladně hodnotila, že  hra je podkreslena a doplněna autorskou hudbou z pera Oty Maňáka. Diváci ocenili nadšení a pozitivní energii, které se nám podařily předat z jeviště do hlediště, naše herecké výkony a také nápadité a víceúčelové kulisy,“ popsala vedoucí souboru Martina Bielanová a pogratulovala Pavle Skokanové k čestnému uznání poroty za herecký výkon.


Po skončení jednotlivých představení se konal veřejnosti přístupný rozborový seminář s porotou ve složení MgA. Petr Kracík, divadelním režisér a ředitel Těšínského divadla a Mgr. Sylvie Vůjtková, dramaturgyně Národního divadla Moravskoslezského a Mgr. Václav Klemens, umělecký šéf a režisér Divadla loutek Ostrava.

V příštím roce se bude konat jubilejní 10. ročník regionální divadelní přehlídky. „Boban určitě nebude chybět, tentokrát sehrajeme drama "Válka vypukne po přestávce",“ doplnila Bielanová.

Ostravské buchary jsou postupovou přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla v Moravskoslezském kraji, která je začleněná do celorepublikové postupové přehlídky Divadelní Piknik Volyně. Vítězem letošní přehlídky se stalo divadlo K.V.A.S. Karviná (Kulturní Vibrace A Stresy).

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Bohumín.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Město Bohumín)