Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Odcizil sladkosti za stovku. Pak se na mladíka provalily tisíce

Odcizil sladkosti za stovku. Pak se na mladíka provalily tisíce

V těchto dnech byl pracovníkem bezpečnostní služby zadržen osmnáctiletý muž, který z obchodu na Karvinsku odcizil sladkosti v hodnotě nepřekračující 100 korun. Jenže nezůstalo jen u toho.

Ilustrační foto
14. září 2021 - 12:01

Policisté, kterým byl následně předán, během prověřování zjistili, že jeho trestná činnost je velice pestrá. Během jednoho měsíce obdobně „nakupoval“ kosmetiku, bižuterii, alkohol nebo sladkosti v dalších čtyřech prodejnách na Karvinsku, vše v hodnotě přes 4 000 korun.

Kromě toho ještě v období od 6. srpna do 6. září čtyřikrát vnikl přes rozbitá okna či dveře do různých objektů, přičemž dvakrát byl vyrušen a nic nezcizil. Ve dvou případech si odnesl šperky, elektroniku, alkohol a cigarety v celkové hodnotě téměř 11 000 korun. Poškozením oken a dveří způsobil škodu, která byla odhadnuta na více než 22 000 korun.


Jelikož mladý muž byl za obdobnou trestnou činnost již odsouzen, hrozí mu ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na tři roky. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce akceptoval.(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)