Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Oddělení dětské hematoonkologie dostalo nové televizory

Oddělení dětské hematoonkologie dostalo nové televizory

Malí pacienti na Oddělení dětské hematoonkologie FN Ostrava teď budou moci sledovat své oblíbené pořady na nových televizorech.

Nové televizory nahradily ty zastaralé
16. července 2019 - 12:00

10 přístrojů v hodnotě 43 tisíc korun zaplatil Nadační fond Pavla Novotného, který při předání televizorů přiblížil jména těch, díky kterým se podařilo televizory vyměnit. „Největší částkou přispěla firma PROVALVE ČR s.r.o.  a  spolek Pincek gang“. 

„Jsme parta, která si pořídila motocykly Java20 a jezdí s nimi na srazy a výlety. A když jsem zjistil, že Nadační fond Pavla Novotného hledá peníze pro tuto akci, obeslal jsem kluky a za pár dnů jsme dali peníze spolu s majitelem firmy Provalve Josefem Meleckým dohromady,“ přiblížil Miroslav Hájek, předseda Pincek klubu Kravaře.  


Za děti i personál oddělení poděkoval dárcům primář Oddělení dětské hematoonkologie MUDr. Bohumír Blažek. „Nemocnice nám poskytuje všechny potřebné léky a všechny nutné medicínské prostředky. Ale na to, co slouží k zábavě a rozptýlení dětí si občas musíme sehnat peníze sami. A televizory do této kategorie patří. Děkujeme dárcům za to, že jsme mohli naše zastaralé přístroje obměnit.“

Oddělení dětské hematoonkolgie má 11 lůžek pro děti a 5 lůžek je určených pro jejich doprovod. Ročně lékaři ve Fakultní nemocnici Ostrava diagnostikují akutní lymfoblastickou leukemii, která je nejčastějším nádorovým onemocněním, deseti dětským pacientům.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Naďa Chattová.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: FNO)