Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Olešnou ovládnou záchranáři na vodní hladině

Olešnou ovládnou záchranáři na vodní hladině

Den s Integrovaným záchranným systémem ve Frýdku-Místku se letos uskuteční netradičně na přehradě Olešná, a to v sobotu 8. června od 14 hodin.

Den s IZS
5. června 2019 - 12:30

Letošním tématem je záchrana osob na vodní hladině. Svou práci a svou zručnost předvedou hasiči, policisté, strážníci, zdravotníci a členové dalších složek. Zájemci si samozřejmě budou moci prohlédnout záchranářskou techniku, včetně člunů, a připraven bude i doprovodný program.

„Den s integrovaným záchranným systémem pořádá město od roku 2016. Dosud se konal na frýdeckém náměstí, kde diváci zhlédli dynamické ukázky při vyproštění a ošetření zraněných osob po dopravní nehodě, zadržení pachatele služebním psem nebo evakuaci osob z hořícího hotelového pokoje. Letošní ročník bude zcela odlišný - záchranáři budou pracovat nejen na souši, ale taky na vodě, takže v akci nebudou chybět záchranářské čluny a další technika a vybavení,“ řekl primátor Michal Pobucký.

„Cílem akce je přiblížit lidem práci záchranných složek při záchraně lidských životů, což se mnohdy neobejde bez dobře zvládnuté logistiky, tedy toho, aby na sebe činnosti jednotlivých složek co nejlépe a co nejrychleji navazovaly. A to vyžaduje nejen odborné znalosti a zručnost, ale taky umění konstruktivní komunikace a rozhodování, což není ve stresových a vypjatých situacích nejsnadnější,“ dodal náměstek primátora Pavel Machala s tím, že všem těm, kteří neváhají nasazovat své životy při záchraně cizích životů, patří obdiv.

Město Frýdek-Místek rozšiřuje květinové záhony

Připraven bude také doprovodný program. Hasiči děti svezou v červených záchranářských člunech a dají jim také možnost vyzkoušet si, jak těžké je ovládat člun lidskou silou pomocí pádel.  Středisko volného času Klíč bude mít pro děti připraveny hry a soutěže a samozřejmě nebude chybět prezentace a prohlídka vystavené techniky.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí Magistrátu města Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:mmfm)