Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Opava ožije Evropským týdnem mobility

Opava ožije Evropským týdnem mobility

Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou! To je motto letošního ročníku Evropského týdne mobility, který vznikl iniciativou Evropské komise a město Opava se již tradičně připojuje.

Ilustrační foto
5. září 2021 - 12:00

Téma reflektuje trendy, kdy lidé začali více využívat aktivní a nízkoemisní dopravu. Zároveň je zde spojitost ve smyslu, že aktivně se pohybovat znamená udržet si fyzické a duševní zdraví. Například těm nejmenším ve věku do 5 let je určen zábavný výlet do okolí Raduně s pedagogy lesní školky V Koruně stromu.

Starší děti si zase mohou na dopravním hřišti v Malých Hošticích vyzkoušet, jak dobře znají pravidla silničního provozu či jak poskytnout první pomoc. Naopak především pro seniory je určena beseda Bezpečně v dopravě v opavském Obecním domě, která je poučí, jak předcházet dopravním nehodám.

V sobotu 18. září v 10 hodin odstartuje na Dolním náměstí eko-závod po památkách Opavského Slezska, kde hraje roli nejen počet najetých kilometrů, ale i produkce CO² a celkově podpora udržitelné dopravy. Otevřen je chodcům, cyklistům, uživatelům elektrokol a elektromobilů, jezdcům na koních či majitelům aut na CNG nebo hybridních vozů.


Obyvatele tu také čeká zábava a informace pro dospělé i pro děti – dopravně preventivní aktivity policie, ukázky první pomoci, elektromobily, parciální trolejbus Škoda 32Tr SOR, dílničky pro děti a další aktivity. Navíc lidé mohou návštěvu náměstí spojit s nákupem na trzích.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opava)