Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Opava: Slezanka za rok půjde k zemi, nahradí ji bytové domy

Opava: Slezanka za rok půjde k zemi, nahradí ji bytové domy

Budova bývalé Slezanky, která hyzdí historické centrum Opavy, se bude v příštím roce demolovat. Poté zde začne stavba několika bytových domů.

Zatím ještě stojí.
11. září 2021 - 12:00

A nejen to, bude se stavět i chybějící multifunkční sál s venkovním amfiteátrem. ,,V prostoru dnešního divadelního klubu vyroste malé náměstíčko se vstupem do nového multifunkčního sálu, který Opavě citelně chybí, potřebného zázemí a venkovního amfiteátru na menší akce pod širým nebem,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Bytové domy budou stavět soukromníci, sál pak město. Dále je v plánu stavba dvoupodlažního podzemního parkování pod novou výstavbou. „Budou zde parkovací místa jak pro obyvatele bytových domů, tak pro návštěvníky multifunkčního sálu, sousedícího Slezského divadla a pro další akce v centru města,“ vysvětlil primátor.


Vedení města své plány představilo i opozici, a to na nedávném setkání, kde se prezentovaly strategické projekty města. V plánovaném sále by se mohly konat i například koncerty, plesy, společenská setkání, přednášky či další akce. Podle dopravních propočtů by stavba sálu za městem vytvořila větší dopravní zátěž než stavba sálu v centru, které je dobře dostupné i díky blízkým zastávkám MHD.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opava)