Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Opava uspěla v soutěži Přívětivý úřad

Opava uspěla v soutěži Přívětivý úřad

Opava i letos uspěla v soutěži Ministerstva vnitra Přívětivý úřad. V rámci Moravskoslezského kraje skončila těsně za Ostravou na druhém místě.

Opava, radnice
13. září 2022 - 12:00

Vytvoření městského platebního portálu pro občany se pak dostalo do letošní příručky Příklady dobré praxe obcí s rozšířenou působností, kterou ministerstvo vnitra každoročně vydává.

Ministerstvo hodnotí jednotlivé radnice podle toho, jaké služby občanům nabízí, jak komunikují, jaké služby nabízejí on-line či třeba jak zapojují veřejnost do dění ve městě. „Mám velkou radost z toho, že i letos jsme se umístili mezi prvními třemi městy a oproti loňskému roku jsme i o jedno místo poskočili. Jedná se o prestižní soutěž, kde se hodnotí zhruba 80 položek. Děkuji jak vedení města, že nám vytváří dobré pracovní podmínky, tak i našim zaměstnancům, bez jejichž kvalitní, profesionální a zodpovědné práce a přístupu k občanům by tento výsledek určitě nebyl,“ řekl tajemník Magistrátu města Opavy Tomáš Elis, který cenu v Praze za Opavu přebíral.Zisk této ceny je důležitý i pro primátora Opavy Tomáše Navrátila. „Od mého nástupu do práce říkám, že máme výborné zaměstnance. Naprostá většina z nich odvádí nadstandardní práci. Za to jim moc děkuji. Vážím si toho, že jsme na jednom z čelních míst každý rok, což dokazuje, že máme dobře nastavený systém práce. Stejně tak mám velkou radost i z toho, že se pravidelně umisťujeme v příkladech dobré praxe a tím inspirujeme i ostatní radnice u nás,“ uvedl primátor Navrátil.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval Mgr. Roman Konečný, tiskový mluvčí  Magistrátu města Opavy.
 
(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:mmopava)