Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Opavští hasiči zachránili starší ženu z ledové řeky

Opavští hasiči zachránili starší ženu z ledové řeky

Profesionální hasiči z Opavy zachránili v pondělí 27.11.2017 ráno z ledové řeky Opavy seniorku, která do ní spadla patrně v souvislosti s náhlým zdravotním problémem.

Ilustrační foto
29. listopadu 2017 - 12:00

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava vyjížděla v pondělí před osmou hodinou ranní k nahlášené dopravní nehodě. Při průjezdu centrem Opavy - jen několik desítek metrů od mostu přes řeku Opavu v Ratibořské ulici - dostali informaci o ženě v řece Opavě. Dojezd na místo záchrany na Kolofíkově nábřeží tak trval podle velitele hasičského zásahu jen minutu.


Hasiči za ženou ihned skočili do středu řeky, jejíž hladina jim sahala k pasu, a vynesli ji na břeh. Poskytli ji předlékařskou pomoc i za použití přístrojů. Promočený oděv jí svlékli, zabalili ji do přikrývek a termofólie. Mezitím zavolali ZZS MSK. Po příjezdu ji odnesli do sanitky.

Žena, jak sama hasičům řekla, šla po cyklostezce, vedoucí podél břehu řeky Opavy. Najednou se jí zatočila hlava a skončila ve vodě. Hasiči ji objevili zhruba pět metrů od břehu a rychle vynesli ven.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.hzs)