Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Osm nadýchaných osob zplodinami hoření

Osm nadýchaných osob zplodinami hoření

V sobotu 18.2.2023, patnáct minut před šestou hodinou ranní, zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v Ostravě u požáru bytového domu, kde došlo k nadýchání kouřem celkem osmi osob. Čtyři osoby odvezla záchranná služba k ošetření do nemocnice.

Ilustrační foto
19. února 2023 - 12:00

Operační středisko hasičů přijalo informaci o kouři v bytě v ostravské městské části Moravská Ostrava v 05:45 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic.

Po příjezdu provedli hasiči průzkum zakouřenými prostory, kde zjistili, že došlo k požáru zásobníku na tuhá paliva. Hasiči současně s pátráním po zdroji kouře evakuovali celou budovu.  Celkem hasiči vyvedli osm osob, další dvě osoby, které byly imobilní, ponechali v prostorách nezasažených kouřem, kde byly po celou dobu zásahu pod dohledem přítomných hasičů. Požár hasiči zlikvidovali během několika minut.Hasiči zakouřené prostory odvětrali a zůstali na místě po celou dobu zásahu záchranářů. V bytových jednotkách, které byly zasažené kouřem, byly instalované hlásiče požáru, jenže oba hlásiče měly vybité baterie. Takovéto hlásiče v danou chvíli neplní svou úlohu, a tak tato událost, jen díky náhodě, neměla fatální následky.

Příčina vzniku požáru zásobníku na tuhá paliva je v šetření vyšetřovatelů hasičů a policie.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%