Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Asistenti přepravy působí už dva roky

Ostrava: Asistenti přepravy působí už dva roky

Asistenti přepravy zkontrolovali za dva roky svého působení v rámci Dopravního podnikuk Ostrava více než milion a čtvrt cestujících.

Sídlo Dopravního podniku Ostrava-ilustr. foto
23. dubna 2019 - 12:00

Přesně před dvěma lety zavedl Dopravní podnik Ostrava (DPO) novou službu asistentů přepravy. Ti od té doby zkontrolovali přes padesát tisíc spojů (50 854) a více než milion a čtvrt cestujících (1 278 453). Aktuálně jich v řadách zaměstnanců DPO působí už 59.


Asistenti přepravy pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a maminkám s kočárky, poskytují informace pro cestování MHD v rámci sítě DPO a zároveň ve spolupráci s Městskou policií Ostrava dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

„Mám velkou radost, že za dva roky fungování asistentů přepravy je zná a pozitivně vnímá už 80 % našich cestujících,“ hodnotí působení asistentů generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys a pokračuje: „Z našich statistik lze vyčíst, že z milionu a čtvrt zkontrolovaných cestujících je zhruba sto tisíc vyloučených z přepravy, jinými slovy každý dvanáctý cestující v uplynulých dvou letech vážným způsobem porušil naše přepravní podmínky, nejčastěji jízdou na černo.“

Od 1. 1. 2019 nasazuje DPO asistenty přepravy také na nočních spojích a do mimořádných bezpečnostních akcí.

O celé záležitosti informoval Moravskoslezskenovinky.cz Dopravní podnik Ostrava.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)