Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Bezplatné vyšetření zraku v Očním centru

Ostrava: Bezplatné vyšetření zraku v Očním centru

Oko, do duše okno - zní často a zájem lidí se nejčastěji upíná k barvě, tvaru a umístění očí. To nejcennější však je, stejně jako u duše, vevnitř.

Oční centrum Agel v Ostravě se otevře veřejnosti
12. listopadu 2019 - 12:00

Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 13. listopadu od 14 do 17 hodin v Očním centru AGEL sídlícím v Ostravě – Vítkovicích. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na operační sál, na požádání změří dioptrie a poradí, zda potřebují brýlovou korekci. Rovněž poskytnou servis a čištění brýlí ultrazvukem zdarma. Lidé mohou využít bezplatných vyšetření bez žádanek a předchozího objednání.

„Vyšetření nitroočního tlaku, který je jedním z rizikových faktorů glaukomu, lidově řečeno zeleného zákalu, je bezbolestné, velmi rychlé, nenáročné pro pacienta a probíhá vsedě. Vyšetřujeme jej bezdotekovou metodou, kdy speciální vzduchový tonometr foukne proud vzduchu proti oku. Ten svým tlakem oplošťuje rohovku a podle naměřených parametrů přístroj určí hodnotu nitroočního tlaku, přičemž čím vyšší je hodnota, tím vyšší je nitrooční tlak,“ popisuje MUDr. Jana Juhászová, primářka Očního centra AGEL v Ostravě Vítkovicích s tím, že nejrozšířenější je glaukom s otevřeným úhlem, který obyčejně začíná ve věku 40 – 45 let a může se projevit občasným zamlženým viděním, pocitem tlaku v oku nebo větší zrakovou únavou. Ke vzniku glaukomu však může dojít také po úrazech, lécích a zánětech.


Prevence je základ. „Kontrola zraku je zcela zásadní pro zdravý stav očí a prevenci proti očním vadám a zákalům. Denně své oči namáháme častým používáním notebooků a mobilních telefonů. Oči vystavujeme modrému světlu, nutíme je neustále zaostřovat na pixely a díváme se celé hodiny do jednoho bodu ve stále stejné vzdálenosti,“ vysvětluje MUDr. Jana Juhászová, primářka Očního centra AGEL v Ostravě Vítkovicích a dodává, že včasné odhalení zákalu či jiných vad má obrovský vliv na budoucí kvalitu života jedince.

Preventivní akce je určena široké veřejnosti, jednak těm, kteří si ze zvědavosti chtějí ověřit kvalitu svého zraku, ale také těm, které trápí jakékoliv potíže se zrakem a kteří návštěvu lékaře zatím odkládali. Rovněž bude k dispozici prostor pro diskuzi a poskytovat se bude také vyšetření na očním koherenčním tomografu s 50% slevou.

Oční centrum AGEL, které sídlí v areálu Vítkovické nemocnice v Ostravě, je specializované na refrakční operace a chirurgii předního segmentu oka, zejména operace šedého zákalu. Kromě operační péče poskytuje komplexní diagnostickou péči na úrovni současných poznatků medicíny, diagnostiku a léčbu zeleného zákalu a onemocnění sítnice. Nově poskytuje také vyšetření zraku u dětí. Oftalmologové zde ročně ošetří přibližně 27 tisíc klientů. Kromě areálu Vítkovické nemocnice se samostatné ambulance nachází také ve Vítkově.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala mluvčí společnosti Agel Radka Miloševská.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz,foto:Agel)