Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Ostrava nabídne nájemní byty v opravených domech v centru

Ostrava nabídne nájemní byty v opravených domech v centru

První zrekonstruované městské domy se stylovým nájemním bydlením v centru města budou k dispozici ještě v letošním roce. Byty v historickém domě Husovy ulice si zájemci prohlédnou v druhé polovině listopadu.

Dům v Husově ulici.
15. listopadu 2020 - 12:00

V městské památkové zóně v ulici Střelniční pak v prosinci. V první polovině příštího roku nabídku rozšíří byty v městské novostavbě v Janáčkově ulici. Historický dům na rohu ulic Husova a Veleslavínova v Moravské Ostravě, jehož přestavba z původně kancelářského objektu odstartovala loni v létě, se kolaudoval na přelomu října a listopadu.

Čtyřpodlažní dům s výtahem disponuje celkem 23 moderními, účelně navrženými byty 2+kk a 3+kk. Součástí rezidence je dvůr s dětským hřištěm. Objekt, který je kulturní památkou, se sice nachází v samotném centru města, je ale situován v klidné lokalitě poblíž Komenského sadů, která je dobře dostupná autem i hromadnou dopravou.


V blízkém okolí funguje několik školských a lékařských zařízení. Podsklepený dům je rozdělen na dva samostatné vstupy, z ulice Husova 7 a z ulice Veleslavínova 17. Podle návrhu projekční kanceláře Atelier 38 ho rekonstruovala firma Morys za 48 milionů korun včetně DPH.


Vzhledem k aktuální situaci se budou prohlídky bytů konat virtuálně. Ve druhé polovině listopadu nabídne město zájemcům bydlení na Husově. Nájemci budou vybráni obálkovou metodou, své návrhy výše měsíčního nájmu podají v zapečetěných obálkách.

Zájemce s nejvyšší nabídkou získá byt k pronájmu za předpokladu, že splní i další stanovené podmínky, například musí prokázat bezdlužnost vůči městu nebo obvodům, musí vyplnit správně žádost a odeslat ji v termínu, stejně jako respektovat minimální částku nájmu stanovenou radou města ve výši 100 korun za m2 podlahové plochy.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)